היינו כחולמים! - בלוגים - קפה הפוך - הפורום הדמוקרטי

עובדה

היינו כחולמים!

דרג את הבלוג הזה
על ידי , 11-05-2018 בשעה 09:13 (133 צפיות)
ציטוט נכתב במקור על ידי עובדה צפיה בהודעה
תקציר הפרקים הקודמים:
האירנים שרוצים להשמיד את ישראל היו בדרכם לייצור פצצת אטום, והתהליך הואט על ידי הסכם גרוע שהם חתמו מול ארה"ב ומעצמות אחרות - כנגד מחאות ומאמצי הסיכול של רוה"מ נתניהו. במקביל, במסגרת מעורבותם במלחמת האזרחים בסוריה, הם חדרו בציוד ובכוחות והגיעו למצב המסכן את ישראל באופן קונקרטי.
נשיא ארה"ב טראמפ, שהתנגד להסכם, איים שארה"ב תפרוש ממנו באופן חד צדדי. לפני שבוע ביבי חשף קבל עם ועולם מסמכים אירניים ש'המוסד' הישראלי הצליח להשיג, ובהם הוכחה גמורה לכך שהאירנים רימו את המדינות שחתמו עמם על ההסכם ושלמרות הכחשותיהם הם אכן היו בתהליך בניית פצצה גרעינית ולא עסקו בהעשרת חומרי ביקוע לצרכי שלום בלבד. הדבר חיזק את טענתה של ארה"ב שההסכם איננו טוב, ובתחילת השבוע הודיע נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על פרישתו מההסכם בעקבות המידע המודיעיני שנחשף והשבה מידית של סנקציות כלכליות חריפות ביותר על אירן, הכוללות חרם עסקי על כל חברה/מדינה שתמשיך לעשות עם האירנים עסקים. הדבר מהווה פגיעה כלכלית קשה במדינות האיחוד האירופי שחברות ענק שלהן נמצאות בקשרים עסקיים רווחיים מאוד עם אירן, וכתוצאה הן הודיעו שלא יצאו מן ההסכם (אך החברות הגדולות שתיפגענה מן החרם האמריקאי כן תאלצנה לצמצם או להפסיק את ההתקשרויות עם אירן). מצד שני, זה העמיד את אירן במלכוד: אם ימשיכו לכבד את ההסכם, נמצא שהם אינם יכולים לקדם את בניית הפצצה במהירות, ומאידך גיסא הם יימצאו במצור כלכלי קשה (המצב שכדי לשנותו הם חתמו על ההסכם מלכתחילה); ואם יבטלו אותו - הם יקימו עליהם גם את המדינות שמעוניינות להמשיך ולסחור איתם כמו רוסיה, גרמניה, צרפת ובריטניה.
רוסיה, כדרכה, משחקת משחק רב פנים - מחד גיסא, סגן שר החוץ הרוסי סרגיי ריאבקוב אמר כי "רוסיה נחושה להעמיק את קשריה עם איראן למרות החלטת ארצות הברית לפרוש מהסכם הגרעין ולהטיל סנקציות חדשות על טהרן" - ומאידך פוטין הזמין את ר"מ ישראל לפגישה ואירוח ביום חגה הגדול של רוסיה שחל השבוע.
במקביל, כאמור, האירנים העבירו לוחמים ואמצעי לחימה רבים לסוריה, חלק מהם מטרה מוצהרת לפגוע בישראל. ישראל פגעה כמה וכמה פעמים בשיירות נשק אירניות, אך המצב החמיר. האירנים שיגרו כטב"מ לישראל (אף על פי שרשמית הם הכחישו במועה"ב של האום: 'בניגוד לטענות המומצאות של המשטר הישראלי, הפרטים המבצעיים שסיפקה הרפובליקה האסלאמית של אירן ממחישים כי כלי הטיס האווירי והלא מאויש טס בתוך סוריה סמוך לגבול עם ירדן והשטחים הפלסטיניים הכבושים למטרת מעקב אחרי דאע"ש וקבוצות טרור נוספות באזור'). המל"ט הופל על ידינו והגבנו בהפצצת מטטרות אירניות בסוריה. מטוס ישראלי הופל. ישראל הגיבה שוב.
על רקע המתיחות סביב יציאת ארה"ב מהסכם הגרעין, ובעקבות ההישג הכביר של השירותים החשאיים הישראלים אשר חשף את ערוותה של אירן, היא הבטיחה לנקום. מודיעין איכותי הביא לכך ששלשום, רגעים ספורים טרם ירו טילים לישראל, חיל האוויר הצליח לפגוע במתחמי השיגור המתוכנן ולסכל אותו. האירנים הובכו שוב... ואמש -

המתקפה הלילית הנרחבת של האיראנים אירעה מעט אחר חצות, יממה לאחר שישראל ביצעה מתקפת מנע והשמידה רקטות לאחר שזיהתה תזוזות חשודות בשטח סוריה. "כוח קודס" השייך למשמרות המהפכה של איראן שיגר מטח מסיבי שכלל כ-20 רקטות לעבר הגולן. 16 נפלו בשטח סוריה, 4 יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל, ללא נפגעים.
וישראל הגיבה, כדברי נתניהו: 'איראן חצתה קו אדום. התגובה שלנו הייתה בהתאם. צה"ל ביצע תקיפה נרחבת מאוד נגד מטרות איראניות בסוריה'. שר הבטחון ליברמן אמר 'צה"ל פגע כמעט בכל התשתיות האיראניות בסוריה. אם יהיה פה גשם, אצלכם יהיה מבול'. דובר צה"ל אמר 'תקיפת צה"ל בסוריה נערכה במסגרת מבצע שהוכן מראש, מבוסס על מודיעין מדויק ועל יכולות גבוהות מאוד של חיל האוויר הישראלי. ייקח להם חודשים ארוכים לשקם את מה שקרה', וקצין בכיר בחיל האוויר: 'התקיפה הלילה נמשכה שעה וחצי של מטס - התקיפה הרחבה והגדולה ביותר מאז שנת 1974. כל מה שרצינו לתקוף- תקפנו והשגנו את ההישג'. לדבריו, 'ישראל הודיעה לרוסיה על התקיפה בלי פירוט התקיפות אלא כדי שלא תהיה נוכחות רוסית באזור, ויהיה חופש פעולה מלא באזור' (כנראה בפגישת נתניהו-פוטין), והוסיף 'תוך כדי תקיפה עשרות רבות של טילים נורו לעבר מטוסי חיה"א עי סוללות שהושמדו מידית'. דו"צ שיחרר סרטון בו רואים פגיעה מדויקת במערכת SA22 של נ''מ קני וטילים לטווח קצר רגע לפני שיגור לעבר מטוסינו.

ומה היו התגובות בעולם? פלא על כל פלא:
דוברת הבית הלבן שרה האקבי סנדרס, על הירי של 'כוח קודס' האיראני לעבר המוצבים בגולן: 'זה מראה שוב שהמשטר האיראני לא אמין. אנחנו תומכים בישראל בכל המאמצים להגנה על עצמה. זו עוד תזכורת לכך שהנשיא עשה את הדבר הנכון כשהחליט לצאת מהסכם הגרעין עם אירן'. השליח האמריקני לקואליציה נגד דאעש אמר 'לישראל יש את הזכות המלאה להגן על גבולותיה - זהו עיקרון ברזל של ארה"ב', ובהודעה מטעם הבית הלבן נכתב כי 'משמרות המהפכה של איראן אחראיות לתוצאות של מעשיהן הפזיזים'.
האירנים? עושים קולות של שטיח. סגן ראש הוועדה לביטחון לאומי באיראן, אבו אל פדל חסן אל-ביגי, טען כי לטהרן אין כל קשר לטילים שנורו אתמול לעבר ישראל משטח סוריה. לדבריו מדובר בפעולה סורית גרידא. לו היתה זו פעולה אירנית, אמר, היינו מודיעים זאת מיד.
בריטניה? 'ממה שראיתי עד עכשיו אני מצפה שיהיה גינוי חזק מלונדון של המתקפה האיראנית ותמיכה חזקה בזכותה של ישראל להגן על עצמה, כפי שהיה עם חדירת המל"ט האיראני' אמר שגריר בריטניה בישראל. ובאמת אחר כך, דובר ר''מ בריטניה אמר בשם ממשלת אנגליה כי היא תומכת בזכות של ישראל להגן על עצמה מפני התקיפה האירנית, קוראת מחד לאירן להימנע מתקיפות נוספות ולכל הצדדים לשמור על רוגע. בנוסף, אנגליה מבקשת מרוסיה לעשות שימוש בהשפעתה בזירה הסורית ע''מ למנוע תקיפות אירניות נוספות. לא יאומן.
גרמניה - שר החוץ הגרמני אמר, במסיבת עיתונאים משותפת עם שר החוץ הרוסי לברוב: 'ההתקפה האיראנית היא פרובוקציה, לישראל יש את הזכות להגן על עצמה'; וקנצרלית גרמניה אנגלה מרקל שוחחה עם הנשיא האיראני גינתה את התקיפה האיראנית על עמדות ישראליות ברמת הגולן וקראה להפסקת ההסלמה'. לא יאומן כי יסופר.
ושר החוץ הרוסי אמר, במסיבת העיתונאים המשותפת, ששימוש בכוח הינו נטייה מדאיגה, ורוסיה יוצאת מנקודת הנחה שכל ויכוח צריך להיפתר ע''י דיאלוג. גם סגן שר החוץ הרוסי הצהיר שרוסיה במגעים עם גורמים ישראלים ואיראנים להביא לרגיעה"'.
והערבים? בבחריין אמרו מקורות רשמיים 'כל עוד איראן מפרה אץ הסטטוס קוו באזור, והופכת את המדינות לשטח הפקר באמצעות כוחותיה, לכל מדינה כולל ישראל יש הזכות להגן על עצמה ולהשמיד את מקורות הסכנה', ועיתונאי סורי בשיחה מאידליב אמר בראיון לטלוויזיה בישראל 'אנחנו מודים לכם שתקפתם, אנחנו סובלים מאיראן ורק ישראל פועלת. אני מייצג את הסורי הממוצע כשאני אומר לכם תודה רבה'.

אז ימלא שחוק פינו. היינו כחולמים.

Submit "היינו כחולמים!" to Digg Submit "היינו כחולמים!" to del.icio.us Submit "היינו כחולמים!" to StumbleUpon Submit "היינו כחולמים!" to Google

תגיות: אין הוסף / ערוך תגיות
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

אחסון אתרים